Jump to content

Photo
- - - - -

HDD den Vista ve Windows 7 Kur

• Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 dellymc

dellymc
  • Members
  • 3 posts
  •  
    Turkey

Posted 14 February 2009 - 09:39 PM

Vistanızı Harddiskinizde bir klasore kopyalayın video da anlatacagım sekilde sonra cift tıklayın kurun veya live cd ile boot edin vista kurulum klasorunuzun ıcındeki setup a tıklayın kurulsun

Ornek Kurulum Asaması :
http://rapidshare.de.../ornek.rar.html

Yapılısı :
http://www.tamindir....l_Extractor.htm

programını indirin ve kurun

masaustunuzde bı klasor olusturun universal extractor programını calıstırın ve source kısmından Vısta dvdnız ıcındeki source klasorunden boot.wim i gosterın sıze acılacagı yerı soracak
masaustunuzde actıgınız klasoru gosterın acılma ıslemı bılgısayarın hızına gore bı 5 dakıka alır

bu ıslem bıtınce aynı sekılde ınstall.wimi de masaustunuzdeki klasorun ıcıne acın

bu da bıtınce 1 ve 2 ısımlı 2 klasor bulunacak 1(İnstal.wim icerigi burda) 2(boot.wim icerigi de bunun içinde)

bunların ıcınde asagı yukarı aynı seyler var ama esas kurulum dosyaları 1 de

sımdı 2 nın ıcındeki tum dosyaları 1 ıcıne atın uzerıne yazayım mı dıyecek hayır deyın sadece olmayan dosyaları yazsın

sımdı Vista Dvd sının ıcındeki install.wim ve boot.wim dosyalarını 1.in içindeki source klasorune atın

Artık 1 isimli klasorumuzde kurulum dosyalarımız hazır ısmını degıstırıp ısmını VISTAKUR yapın misal
Artık masaustundeki Kurulum Klasorumuz hazır Harddıskınızde bı yere atın c ye veya d ye nere ıstersenız.

Sonra Live Cd ile acın isterseniz isterseniz hazır kurulu xp uzerınde vista kurulum dosyalarının oldugu klasore gıdın setup a tıklayın

ıstersenız 98 acılıs cd sıyle acıp komut satırına misal c:\ cd vistakur
c:\vistakur\setup.exe yazın
isterseniz flash bellekle sistemi boot edin anlatımını burada hazırladım
menu.lst dosyası ıcıne herhangi bir livexp ve vista pe boot edecek sekılde duzenleyın

http://rapidshare.de...yontem.rar.html

bu sekıllerde pcnızı boot edebılırsınız ıstersenız harddıskınıze de grubdos kurup flasha bıle ıhtıyacınız kalmadan kendi lisanslı vistanızı kurabilirsiniz
kuruluma gecin 10-15 dakikada kurulur hızlı bır yontemdir

iyi calısmalar kendi buldugum ve %100 basarılı bır yontem

#2 Lancelot

Lancelot

Frequent Member

• .script developer
  • 5013 posts
  • Interests:*Mechanical stuff and Physics,
    *LiveXP, BartPE, SherpyaXPE,
    *Basketball and Looong Walking,
    *Buying outwear for my girlf (Reason: Girls are stupid about buying bad stuff to make themselves uglier :))
    *Girls (Lyric: Girl,...., You will be a womann, Soon)
    *Answering questions for "Meaning of life",
    *Helping people,

Kung with LiveXP, Fu with Peter :)
  •  
    Turkey

Posted 26 February 2009 - 08:20 PM

Ellerin dert gormesin, demek 98 disketi ile dos tan setup.exe ile oluyor, hic beklemiyordum, okudum cok sevindim :cheers:. Notlarimi aldim, Artik eve dondugumde denerim ilk firsatta :cheers:

#3 dellymc

dellymc
  • Members
  • 3 posts
  •  
    Turkey

Posted 11 March 2009 - 12:42 PM

ustat begendıgıne sevındım

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users